Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (Видео) Дибиров погодува и од „мртов агол“
(Видео) Дибиров погодува и од „мртов агол“

(Видео) Дибиров погодува и од „мртов агол“

Викендов, РК Вардар 1961  не успеа да победи на 48.турнир во Струга, во финалето ја  загуби   битката од Еурофарм Пелистер. Најдобар стрелец на турнирот беше Тимур Дибиров. „Летачкиот русин“  повторно беше еден од најдобрите играчи на Вардар,  постигна еден многу атрактивен гол од „мртов агол“.

*Погодокот од работ на теренот може да го погледнете на следниот ЛИНК!