Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Сите натпревари на Вардар, од турнирот во Струга
(ВИДЕО) Сите натпревари на Вардар, од турнирот во Струга

(ВИДЕО) Сите натпревари на Вардар, од турнирот во Струга

На 48.издание на струшкиот турнир, екипата на Вардар се пласираше на второто место, откако во големото финале бевме поразени од екипата на Еурофарм Пелистер.

Претходно во рамките на групната фаза го освоивме првото место. Избраниците на Алушовски издвојуваа победи во дуелите со екипите на Охрид, Бутел и Еурофарм Пелистер 2.

Кој ги пропушти натпреварите, можете да ги погледнете во продолжение, сите дуели на Вардар од турнирот во Струга.