Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Димитриоски е нов играч на Еурофарм Пелистер 2
Димитриоски е нов играч на Еурофарм Пелистер 2

Димитриоски е нов играч на Еурофарм Пелистер 2

Димитар Димитриоски после две сезони поминати во Вардар го напушта клубот и се сели во екипата на Еурофарм Пелистер 2.

Димитриоски не се избори за минутажа покрај легендарниот Тимур Дибиров, а со оглед дека пристигна и Јан Чувара на левата крилна позиција, јасно беше дека нема место за Димитриоски.

Според информациите од новиот клуб, Димитриоски се обврза на една година договор, истакнувајќи дека ќе настапува на позицијата среден бек.