Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Мартин Мирчевски беше најдобриот стрелец на Вардар во изминатата сезона

Мартин Мирчевски беше најдобриот стрелец на Вардар во изминатата сезона

Последен статистички податок за Вардар во врска со изминатата сезона, е листата на стрелци.

Како најдобар стрелец се покажа Мартин Мирчевски, кој во новата сезона нема да биде дел од клубот, односно ќе игра за екипата на Академија Пандев.

Вака изгледаше листата на стрелци во вардаровиот тим:

1. Мартин Мирчевски  -8

2. Матеј Цветановски  -6

3. Филип Петковски  -5

4. Дарко Мицевски  -3

5. Дејан Блажевски и Јован Попзлатанов  -2

6. Виктор Крстевски, Стефан Лазаревиќ, Анатолиј Петејчук, Милован Петровиќ и Андреј Стојчевски  -1