Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Арена Спорт 5 со директен пренос од натпреварот на Вардар и Пик Сегед
Арена Спорт 5 со директен пренос од натпреварот на Вардар и Пик Сегед

Арена Спорт 5 со директен пренос од натпреварот на Вардар и Пик Сегед

Утре во С.Ц. Јане Сандански гостува екипата на Пик Сегед, на натпревар од 8.коло во Лигата на Шампионите.

Директен пренос од натпреварот ќе можете да проследите на Арена Спорт 5, со почеток од 20:45 часот.

Вардар ќе се обиде да ја прекине лошата серија од четири последователни порази и да се врати на победничките патеки во ЛШ.