Monday ,25 March 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Директен пренос на МРТ и Арена Спорт 2 од мечот ППД Загреб – Вардар
Директен пренос на МРТ и Арена Спорт 2 од мечот ППД Загреб – Вардар

Директен пренос на МРТ и Арена Спорт 2 од мечот ППД Загреб – Вардар

Нема многу одмор за вардарци, кои денес играат натпревар во рамките на СЕХА-лигата, против екипата на ППД Загреб на гостински терен. Црвено-црните директно од Полска се упатија во Хрватска, каде денес ќе се обидат да ја продолжат серијата на победи во ова натпреварување.

Директен пренос од овој дуел, кој започнува од 17:30 часот можете да проследите на МРТ, како и на Арена Спорт 2. Вардар е лидер во СЕХА-лигата, со максимални 15 освоени бодови, додека Загреб е на втората позиција со 12 бодови.