Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Директен пренос од натпреварот на Вардар и Татран Прешов
Директен пренос од натпреварот на Вардар и Татран Прешов

Директен пренос од натпреварот на Вардар и Татран Прешов

Утре со почеток од 18:00 часот, РК Вардар е домаќин на Татран Прешов, на натпревар од 3.коло во СЕХА-лигата.

Натпреварот кој ќе се одигра во СЦ.Јане Сандански ќе можете да го проследите со директен пренос на МТВ-3. После два одиграни натпревари, црвено-црните имаат скор од една победа и еден пораз.