Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Елверум го изненади Порто, следната недела гостува на Вардар
Елверум го изненади Порто, следната недела гостува на Вардар

Елверум го изненади Порто, следната недела гостува на Вардар

Вчера во меч од групата-А каде што е и актуелниот европски првак, РК Вардар се случи изненадување. Екипата на  Никола Митревски, Порто влезе како голем фаворит во дуелот со Елверум, португалскиот тим загуби на домашен терен со 28-30. Очигледно е дека ќе не чека интересна сезона во шампионската лига, секој меч ќе биде битка за себе.

Норвешкиот тим, идниот четврток гостува во Јане Сандански.  Дуелот во Скопје е закажан за 20:45 часот.