Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ФОТО) Царчев со последна смотра пред утрешната прва битка во Супер лигата
(ФОТО) Царчев со последна смотра пред утрешната прва битка во Супер лигата

(ФОТО) Царчев со последна смотра пред утрешната прва битка во Супер лигата

Денес, во Јане Сандански, тренерот на голмани на ЖРК Вардар, Александар Царчев го одржа последниот голмански тренинг пред почетокот на лигата кој е закажан за утре.  Царчев со своите „ангели“ како што ги нарекува  ја имаше последната смотра пред  утрешната битка.

tt2

Според неговите зборови, првотимките Грујовска Симона, Илиќ Андреа и Трајковска  Јована биле на ниво, онака како што доликува на едни репрезентативки и пуленки на најдобриот тренер на голманки во земјата.

tt

Новиот ангел, Тамара Ѓорѓиева денес прв пат обработи квалитено и се виде задоволство и насмевка на нејзиното лице. Ова е последна подготовка за утре, кога црвено-црниот тим гостува кај Стружанка. Царчев им даде уште еден имплус, ден пред битката за одличен перформанс.

,