Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Одлична вест! Целиот тим на ЖРК Вардар е негативен на Ковид-19
Одлична вест! Целиот тим на ЖРК Вардар е негативен на Ковид-19

Одлична вест! Целиот тим на ЖРК Вардар е негативен на Ковид-19

Пред утрешниот меч од првото коло во Женската супер лига, на кој ЖРК Вардар гостува кај тимот на Стружанка денес денес според протоколите се одвиваа Ковид-19 тестови. Целиот тим кој е во план да игра за наредните две кола беше тестиран заедно со стручниот штаб.

ОДЛИЧНА ВЕСТ Е ДЕКА СИТЕ ТЕСТОВИ СЕ НЕГАТИВНИ