Wednesday ,30 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО+ВИДЕО) Кристопанс, фала ти за сè!!
(ФОТО+ВИДЕО) Кристопанс, фала ти за сè!!

(ФОТО+ВИДЕО) Кристопанс, фала ти за сè!!

На 26 октомври 2016 година управата на РК Вардар направи вистински „бомба трансфер” со доведувањето на Даинис Кристопанс во Скопје со кој беше потпишан договор на три години.

Од доаѓањето на Кристопанс во редовите на Вардар работите останаа исти. Иако се очекуваше Вардар да загуби многу со заминувањето на Алекс Душебаев на десната бековска позиција, сепак, играчот од Летонија го замени популарниот Алекс фантастично. „Летонскиот џин“ беше еден од главните играчи кој го водеа Вардар до својата втора шампионска титула во Лигата на шампионите. Сега, по неколку години, за жал Даинис се реши да си замине од Скопје и Вардар и до крајот на сезоната да настапува во тимот на Фуксе Берлин.

„Вардар Фанс” му се заблагодарува за сите натпревари во Вардар и му посакува еден ден да се врати во нашиот тим.

Уживајте, неколку фотографии и видео од Даинис Кристопанс:

86291065_484931928867150_1150645034501013504_n 86393977_192376688840084_3941573826357231616_n 86698042_207321200664374_252458882033516544_n 86801599_529791650975286_3335437731961503744_n 86802859_1097901483910598_7146293562945044480_n