Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ФОТО) Јуниор лига: Момците на РК Илинден триумфално против РК Карпош во дуелот кај генер.2004/05
(ФОТО) Јуниор лига: Момците на РК Илинден триумфално против РК Карпош во дуелот кај генер.2004/05

(ФОТО) Јуниор лига: Момците на РК Илинден триумфално против РК Карпош во дуелот кај генер.2004/05

Викендов  во салата “Кале“ се одигруваше вториот натпреварувачки ден од седмото коло во ракометната Вардар јуниор лига. Кај момците во генерацијата родени 2004 и 2005 се одиграа три натпревара, во еден од екипата на РК Илинден Вардар дојде до победа во мечот со РК Карпош Вардар од Куманово. Тие триумфираа со 22-21 (12-10)

0 0j 0k 1 1g 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13