Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Момците на РК Карпош Вардар “златни“, второ место за Бисинов, “бронзата“ заврши кај РК Илинден Вардар на зимскиот турнир
(Фотогалерија) Момците на РК Карпош Вардар “златни“, второ место за Бисинов, “бронзата“  заврши кај РК Илинден Вардар на зимскиот турнир

(Фотогалерија) Момците на РК Карпош Вардар “златни“, второ место за Бисинов, “бронзата“ заврши кај РК Илинден Вардар на зимскиот турнир

Екипата на РК Карпош од Куманово е освојувач на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“, кој се играше во спортскиот рекреативен центар Кале. Тие во големото финале по голема борба како што му доликува на едно финале беа подобри од екипата на Бисинов, совладувајќи ја минимално со резултат 20-18. Во машкиот дел на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ , третото место и припадна на екипата на Илинден, која во малото финале го совлада ГРК Гостивар.

l l2 l3 l4 l5 l6 l7 l8 l9 l10 l11 l12 l13 l14 l15 l16 l17 l18 l19 l20 l21 l22 l23 l24