Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Доделени екипните и поединечните признанија на машкиот дел на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“
(Фотогалерија) Доделени екипните и поединечните признанија на  машкиот дел на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

(Фотогалерија) Доделени екипните и поединечните признанија на машкиот дел на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

Познати се победниците на машкиот дел од турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“, кај генерацијата родени 2004/05 година. Првото место им припадна на РК Карпош од Куманово, кој во финалето го победи тимот на Бисинов, со резултат од 18:20. Третото место пак го освои екипата на Илинден која беше убедлива во дуелот со тимот на ГРК Гостивар (19:9).

По крајот на турнирот следеше  доделување на трофеите и медалите за најдобрите три екипи на турнирот,  а потоа се пристапи кон изборот на идеалниот тим на турнирот. Двајца ракометари доаѓаат од екипата на Илинден и по еден од Карпош, Бисинов, ГРК Гостивар и Ангели.

n2 n3 n4 n5 n6 n7 n8 n10 n11 n12 n13 n14 n15 n16 n17 n18 n20 n21 n22 n24 n25 n26 n27 n28a n29