Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Триумф за Балтепе Вардар во средба кај генер.2004/05, тетовчани подобри од Будимир во овој дуел
(Фотогалерија) Триумф за Балтепе Вардар во средба кај генер.2004/05, тетовчани подобри од  Будимир во овој дуел

(Фотогалерија) Триумф за Балтепе Вардар во средба кај генер.2004/05, тетовчани подобри од Будимир во овој дуел

Вчера и денес во  Скопје (С.р.ц “Кале“) се одигрува  првото пролетно коло во ракометната Вардар Јуниор лига. Во  дуел кај генерација 2004/005 година  се сретнаа екипите на РК Балтепе Вардар од Тетово и РК Будимир Вардар од Скопје. Тетовчани на оваа средба дојдоа до “цел плен“, тие триумфираа со резултат 22-20 (10-8).

c c0 c2 c2d c2s c3 c4 c5 c7 c8 c9 c10 c11 c12 c13 c14 c16 c17 cq5