Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) РК Преспа Вардар подобра од Опш.К.Вода во дуел кај генер.2002/03 во рамки на Јуниор Лигата
(Фотогалерија)  РК Преспа Вардар подобра од Опш.К.Вода во дуел кај генер.2002/03 во рамки на Јуниор Лигата

(Фотогалерија) РК Преспа Вардар подобра од Опш.К.Вода во дуел кај генер.2002/03 во рамки на Јуниор Лигата

Во салата “Кале“ се одигра првото пролетно коло во ракометната Вардар Јуниор лига. Во двата дуели кои беа на програмата кај генерација 2002 и 2003 година победи забележаа екипите на РК Урдаревски од Скопје и РК Преспа Вардар од Ресен. РК Преспа Вардар од Ресен дојде до победа во средбата со РК Опш.Кисела Вода со резултат 27-17 (14-10), во продолжение погледнете фотографии од победата на ресенчани.

a a2 a3 a4 a5 a6 a7 a8 a10 a12 a13 a14 a15 a16 a16h a17 a18 a19 a20 a21 a23 a24 a25 a26 a27