Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар триумфално против ФК Пирин
(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар  триумфално против ФК Пирин

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар триумфално против ФК Пирин

Овој  викенд гостин на ФК Вардар, е екипата на Пирин од Бугарија. Тие ќе одиграат пријателски натпревари со Вардаровите генерации, и тоа со двете пионерски екипи и со нашите младинци. Вчера  на теренот на Академијата, својот меч го одиграа генерациите родени “2001“ година на Вардар и Пирин, натпревар кој го добија нашите млади надежи со резулат од 3:0.

2 3 4 5 6 7 7g 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26