Tuesday ,11 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > (Фотогалерија) Вардар Јуниор во дербито го победи Металург во Автокоманда
(Фотогалерија) Вардар Јуниор во дербито го победи Металург во Автокоманда

(Фотогалерија) Вардар Јуниор во дербито го победи Металург во Автокоманда

Вчера во спортската сала во населбата Автокоманда се одигра дербито во Супер лигата, помеѓу екипите на Металург 2 и Вардар Јуниор. Во еден неизвесен и борбен натпревар, на крајот Вардарци  успеа да забележи победа, минимално со резултат 22:23.

1 2 4 5 6 7 8 9 10 10c 11 12 13 14 15 15a 16 17 18 18a 19 20 21 22 23 23a 24 27 28 29 30 31 32