Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Пионерите на РК Вардар со убедлива победа во мечот против РК Ангели
(Фотогалерија) Пионерите на РК Вардар со убедлива победа во мечот против РК Ангели

(Фотогалерија) Пионерите на РК Вардар со убедлива победа во мечот против РК Ангели

Во меч од последното коло од пионерската лига, вчера РК Вардар го пречека тимот на РК Ангели од Скопје. Момците на Зоран Петковски-Зенга и Никола Бисинов дојдоа до двоцифрен триумф со резултат 22-12 (11-9).

1 2 3 4 4a 4f 5 6 6h 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 16y 17 18 19 20 rr