Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Горбок ги бодри Русите на СП

(ФОТО) Горбок ги бодри Русите на СП

vardarfans-gorbok

Повредата го одалечи Горбок од терените во првиот дел од сезоната. Русинот имаше операција, откако скина лигаменти, по што му се предвидуваше долг период на рехабилитација. Не е познато кога ќе се врати на теренот, но затоа Горбок се наоѓа во Германија каде ја бодри својата репрезентација на Светското првенство. Тој од трибините заедно со Игропуло го гледаа мечот на кој Русија успеа да ја победи Кореја и да стигне до првата победа на мундијалот.