Saturday ,22 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ФОТО) Кадетите на РК Вардар ги „запалија моторите“
(ФОТО) Кадетите на РК Вардар ги „запалија моторите“

(ФОТО) Кадетите на РК Вардар ги „запалија моторите“

Денес, кадетите на ракометниот клуб Вардар кои ги предводат Будимир и Станковски тргнаа со подготовките за новата сезона. Утринава го имаа првиот кондиционен тренинг на Кејот на реката Вардар до СЦ „Јане Сандански“.

kad

Попладнево ќе работата во малата сала при СЦ “Јане Сандански“, од овој тренинг во текот на утрешниот ден ќе поставиме фотогалерија.

kad2 kad3 kad4 kad5 kad6