Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Видео линк) Македонија-Азербејџан 18-00 часот
(Видео линк) Македонија-Азербејџан 18-00 часот

(Видео линк) Македонија-Азербејџан 18-00 часот

По еден ден пауза продолжуваат возбудувањата на ЕХФ шампионатот во Италија. Во дуел од групата-Б денес Македонија ќе се сретне со тимот на Азербејџан. Во третиот дуел од шампионатот ќе атакуваме на втора победа која би ни донесела огромни шанси за 1/2-финале. Натпреварот се игра  во 18-00 часот, од истиот ќе може да проследите директен пренос низ видео стрим.

Видео стримот за овој дуел може да го најдете на следниот ЛИНК!