Friday ,22 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Контролни натпревари за младинските екипи на ФК Вардар
Контролни натпревари за младинските екипи на ФК Вардар

Контролни натпревари за младинските екипи на ФК Вардар

Младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар во претстојниве денови ќе одиграат контролни натпревари, како подготовка за новата натпреварувачка сезона.

Кадетите и младинците предводени од Деспотовски во текот на денешниот и утрешниот ден ќе спарингуваат со екипата на Шкупи од Чаир. Мечевите ќе се одиграат на теренот во населбата Јане Сандански, со почеток од 18:00 часот. Најпрво денес кадетите, а утре и младинците ќе одиграа мечеви со екипата на Шкупи.

Генерациите 2004 и 2005 на Вардар, под водство на Тодоровски и Петковски во петок на терените на ФФМ ќе одиграат пријателски мечеви со Академијата на ФФМ, мечеви кои ќе стартуваат од 09:00 и 11:00 часот.

Контролен меч во четврток ќе одигра и генерацијата 2006 на Спасески. На теренот на Академијата од 18:30 часот ќе гостува екипата на Шкупи.