Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Победнички пролетен старт за РК Вардар 2
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Победнички пролетен старт за РК Вардар 2

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Победнички пролетен старт за РК Вардар 2

Екипата на РК Вардар 2 со победа го стартуваше пролетниот дел од сезоната во првата ракометна лига. Избраниците на Зоран Петковски по втор пат сезонава ја победија екипата на Струга. Натпреварот се одигра на Кале и заврши со победа на црвено-црните со резултат 33:26. Најефикасни во нашите редови беа Стефан Крстевски со 6 и Стефан Чакалиќ со 5 голови.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24