Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Дербито во супер лигата му припадна на РК Вардар Јуниор кој убедливо го победи Металург 2
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Дербито во супер лигата му припадна на РК Вардар Јуниор кој убедливо го победи Металург 2

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Дербито во супер лигата му припадна на РК Вардар Јуниор кој убедливо го победи Металург 2

Екипата на РК Вардар Јуниор го доби дербито против екипата на Металург 2 во  најсилната супер лига. Избраниците на Стојан Петрушевски беа подобри во дуелот со противникот од Автокоманда, забележувајќи убелива победа со резултат 33:25. Вардарци во вториот дел го скршија отпорот на противникот кога имаа константно водство. Најефикасен во победата беше Мартин Поповски кој постигнаа 11 голови.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31vardarfans-naslovna 32