Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Дибиров, Стоилов, Карачиќ и Калараш на заеднички тренинг
(ФОТО) Дибиров, Стоилов, Карачиќ и Калараш на заеднички тренинг

(ФОТО) Дибиров, Стоилов, Карачиќ и Калараш на заеднички тренинг

Ракометарите на европскиот првак, РК  Вардар поради долгата пауза поради пандемијата коронавирус постојано се активни. Утринава капитенот на тимот, Стоилов постави интересна фотогафија.

Вардаровиот пикер,  пред неколку дена ја напушти клиниката „Аџибадем Систина“ каде имаше  интервенција на носот извстии дека заеднички тренинг одработија: Тимур Дибиров, Глеб Калараш и Игор Карачиќ.  Вардарци денес попладне ќе ја дознаат групата во ЛШ.