Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Рајн-Некар на “колена„ Вардар продолжува со победи во Лигата на Шампионите

И екипата на Рајн-Некар ја почуствува силата на Вардар. Црвено-црните стигнаа до нова голема победа во својата група и зацврстија на првото место на табелата. Во најголем дел од првото полувреме, противникот имаше предност, која во еден момент достигна четири голови, но избраниците на Парондо во второто полувреме го свртеа резултатот во своја корист и имаа најголеми три гола разлика. На крајот конечниот резултат гласеше 27:25. Најефикасен на натпреварот беше Дибиров со 8 голови, додека Милосављрв имаше 10 одбрани.

Погледнете ја фотогалеријата од победата на Вардар против Рајн-Некар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30