Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Slider > (ФОТО) Европските шампиони одмараат и ги полнат „батериите„ за новата сезона
(ФОТО) Европските шампиони одмараат и ги полнат „батериите„ за новата сезона

(ФОТО) Европските шампиони одмараат и ги полнат „батериите„ за новата сезона

Европскиот ракометен шампион се наоѓа на заслужен одмор, после напорната сезона и освојувањето на голем број на трофеи, од кои најскапоцен беше оној во Лигата на Шампионите. Голем дел од играчите се наоѓаат на одмор и уживаат со своите семејства, или девојки.

Дибиров со семејството се наоѓа во Турција, Горбок со сопругата и трите ќерки е на одмор во Словенија, односно Крањска Гора, додека Кристопанс со неговата девојка ужива во летонското село Аглона.

vardarfans-dainis vardarfans-gorbok