Friday ,22 March 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Пичон и Реверет на дуелот Кил – Вардар

Пичон и Реверет на дуелот Кил – Вардар

dassas

Стеван Пичон и Лорен Реверет од Франција ќе бидат главни арбитри на утрешниот дуел во Германија на кој се среќаваат екипите на Кил и Вардар.

Покрај оваа француска судиска двојка, ЕХФ делегат ќе биде Петер Олсон од Шведска, а пак делегат на судењето е назначен да биде Висенте Леон од Шпанија.

Очекуваме фер и коректно судење на Пичон и Реверет.