Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Гедбан го прими најсмешниот гол сезонава во ЛШ
(ВИДЕО) Гедбан го прими најсмешниот гол сезонава во ЛШ

(ВИДЕО) Гедбан го прими најсмешниот гол сезонава во ЛШ

Медија тимот на ЕХФ направи избор на најсмешни моменти сезонава во Лигата на Шампионите. Голманот на Вардар, Калифа Гедбан, го прими најсмешниот гол сезонава во ЛШ, на мечот против екипата на Брест Мешков.

Погледнете го видеото на линкот, ТУКА.