Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ЕХФ тест: Колку знаете за европската „круна“ на Вардар во 2017 година?
ЕХФ тест: Колку знаете за  европската  „круна“ на Вардар во 2017 година?

ЕХФ тест: Колку знаете за европската „круна“ на Вардар во 2017 година?

Во 2017 година, пред речиси три години во Келн, РК  Вардар дојде до најголемиот успех на ракометна Македонија. На завршниот турнир во Лигата на шампионите ние ја покоривме ракометна Европа.

Европската ракометна федерација  во периодот на пандемија,го тестира и нивното знаење и ги навраќа на изминатите неколку сезони, со специјално изработени тестови. Последниот е дизајниран  на сезоната 2016/2017, поточно на „фајнал-фор“ турнирот, кој донесе среќен крај за македонскиот гигант.

Тестот поставен на страницата на ЕХФ може да го најдете на следниот ЛИНК!