Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гласајте за Алекс Душебаев да биде прогласен за играч на колото во ЛШ
Гласајте за Алекс Душебаев да биде прогласен за играч на колото во ЛШ

Гласајте за Алекс Душебаев да биде прогласен за играч на колото во ЛШ

Изминатиов викенд се одигра десеттото коло во лиагата на шампиони. Екипата на Вардар на домашен терен го победи ППД Загреб и се врати на првото место на табелата. Црвено-црните имаа водство во текот на целиот меч и на крајот заслужено ги освоија двата бода. Поразите на Пик Сегед и Киелце ни донесоа лидерска позиција, која се надеваме дека ќе ја задржиме по завршување на групната фаза. Најдобар стрелец во триумфот против Загреб беше Алекс Душебаев кој постигна 7 гола. Тој се најде во идеалниот тим на колото во ЛШ. Покрај него во најдобриот тим се уште и Палицка, Толбринг, Радек, Карабатиќ, Радивојевиќ и Озбахар.

Да гласаме за Душебаев да биде прогласен за најдобар играч на колото во ЛШ.