Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Голот на Тимур Дибиров е еден од најубавите за минатата сезона.(ВИДЕО) !

Голот на Тимур Дибиров е еден од најубавите за минатата сезона.(ВИДЕО) !

Голот на Дибиров постигнат против екипата на Металург минатата сезона,се најде на листата EPIC-GOALS според изборот на ЕХФ ТВ.

Вардаровото крило прдолжува со одличните настапи за својот тим,што резултираат со вакви големи признанија од ЕХФ.