Friday ,25 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > С.Ц. Јане Сандански се најде во изборот за најдобар ракометен „храм“ во Европа
С.Ц. Јане Сандански се најде во изборот за најдобар ракометен „храм“ во Европа

С.Ц. Јане Сандански се најде во изборот за најдобар ракометен „храм“ во Европа

Спортската арена „Јане Сандански“ се најде во изборот на ЕХФ, за најдобар ракометен храм во Европа.

Европската федерација направи избор на 11 ракометни сали ширум Европа, кои ќе конкурираат за најдобра. Меѓу нив се најде и арената каде настапува Европскиот Шампион. Меѓу познатите во овој избор се уште и „Веспрем Арената“, потоа „Ауди Арена“ на Ѓер, „Морача“ на Будуќност и „Вундерино Арена“ на Кил.

Во конкуренција се и Ланксес Арената каде се игра Ф4 турнирот во Келн и „Ласло Пап“ каде се одржува женскиот завршен турнир.

За арената Јане Сандански, можете да гласате на линкот, ТУКА.