Friday ,22 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Кадетите ќе играат Ф-4 во Струга, термини за дуелите
Кадетите ќе играат Ф-4 во Струга, термини за дуелите

Кадетите ќе играат Ф-4 во Струга, термини за дуелите

Кадетите на Вардар завршниот турнир во својата конкуренција кој првенствено требаше да го играат во неделата ќе го одиграат утре, среда (5.јуни). Ф-4 турнирот требаше да се игра во Битола, но домаќнинот ја откажа организацијата. Завршниот турнир ќе се игра во Струга.

Вака изгледаат термините за натпреварите:

 

-Прилеп- Е.Фарм 10-30часот

- Вардар-КЛ7  12-30 часот

-Дуел за 3.место 17-30 часот

-Финале .19-00 часот  19-30 часот