Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Кадетите против Струга во битка за бронза од 17:30 часот (Видео Стрим)
Кадетите против Струга во битка за бронза од 17:30 часот (Видео Стрим)

Кадетите против Струга во битка за бронза од 17:30 часот (Видео Стрим)

Кадетите на РК Вардар 1961 по поразот од РК Младист 1977 во полуфиналето играат попладнево дуел за бронза на кадетскиот Ф-4 турнир кој се игра во салата „МЛАЗ“ во Богданци . Од натпреварот кој е закажан со почеток во 17:30 часот на кој сме фаворити во дуелот со РК Струга ќе има пренос.

Дуелот за 3.место може да се погледне на следниот ЛИНК!