Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Кадети поразени во 1/4-финалето

Кадети поразени во 1/4-финалето

received_1198715264347542

Кадетите на Вардар како гости кај РК Е.Пелистер во 1/4-финалето беа совладани и го завршија настапот за оваа сезона.

Противникот имаше на стартот предност од 4-0, ние потоа фативме приклучок. Од минута во минута ја намалуваме предноста и пред крајот на првиот дел изедначивме при 13-13. На одмор се замина со гол предност за црвено-црните кои поведоа со 13-14.

Во вториот дел на почетокот зелено-белите веднаш го преземаа водството и од минута во минута ја градеа разликата која на крајот беше двоцифрена, односно победија со 34-24.

Кај нас Стаменковски Томислав даде 10.гола, 6.погодоци беа дело на Илиевски Петар.