Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) РК Вардар го освои 16.трофеј во Купот
(ФОТО) РК Вардар го освои 16.трофеј во Купот

(ФОТО) РК Вардар го освои 16.трофеј во Купот

РК Вардар го освои и својот 16.трофеј во Купот на Република Македонија, и само ја зголеми колекцијата на освоени трофеи во својата витрина.

Изминативе денови се одигра завршниот ракометен турнир во Купот, во кој славеше Вардар откако во големото финале со резултат 26:25 го победи тимот на Еурофарм Пелистер.

Kup-finale-mazi-2023-vardar-eurofarm-pelister-72-of-79

Заслужен трофеј за црвено-црните кои во текот на целиот натпревар беа во предност.

ФОТО: 24 ракомет