Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Како игра идниот вардарец Цехте во Бундеслигата?
Како игра идниот вардарец Цехте во Бундеслигата?

Како игра идниот вардарец Цехте во Бундеслигата?

Екипата на Хановер каде што настапува македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, но и новото засилување на Вардар, Нејц Цехте играат добро во Бундеслигата и во овој момент не се доведува во прашање опастанокт на тимот во елитата.

,,Вардар Фанс” фрли око на игрите на новото засилување на вардарци и засега можеме да бидеме задоволни од она што го прикажува бек шутерот во најсилната лига на светот. Нејц Цехте засега во Бундеслигата има постигнато 45 гола и има 41 асистенција од позицијата десен бек, што е добра статистика.

Вардар до овој момент го договори само словенечкиот репрезентативец како ново засилување. Во тимот остануваат Стоилов, Ристовски, Мишевски и Георгиевски за идната сезона со сигурност.