Saturday ,27 February 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) ЕХФ: Нејмар или Калараш, кој има подобра фризура?
(ФОТО) ЕХФ:  Нејмар или Калараш, кој има подобра фризура?

(ФОТО) ЕХФ: Нејмар или Калараш, кој има подобра фризура?

Ѕвездата  на  фудбалскиот тим ПСЖ, бразилецот  Нејмар и  вардаровиот пикер,  Глеб Калараш имаат впечатлив  изборот на бојата за коса периодов.

Нејмар имаше виолетова боја на косата, а  русинот  кој е дел од  европскиот ракометен првак се одлучи за интензивна сина боја, а нивниот имиџ го стави во дилема и ЕХФ.

„Нејмар или Калараш, кој има подобра фризура?“ – прашува ЕХФ на својот Инстаграм профил (фото).

farba