Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Карачиќ и Дисингер вежбаат заедно и ги почитуваат препораките
Карачиќ и Дисингер вежбаат заедно и ги почитуваат препораките

Карачиќ и Дисингер вежбаат заедно и ги почитуваат препораките

Игор Карачиќ и Кристијан Дисингер се повторно заедно и ги почитуваат препораките од властите во борбата против коронавирусот.

Екс ракометарот на Вардар, Карачиќ се одржува во форма во домашна атмосфера, а друштво му прави нашиот играч Дисингер, кој се опоравува од повредата и напорно работи како би можел да му биде на располагање на Алушовски за понатамошниот дел од сезоната.

Како вежбаат Дисингер и Карачиќ, можете да погледнете на Инстаграм профилите на овие двајца ракометари.