Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Сагосен и Вајнхолд не играат против Вардар
Сагосен и Вајнхолд не играат против Вардар

Сагосен и Вајнхолд не играат против Вардар

Кил ќе биде сериозно ослабен за утрешниот натпревар против Вардар во Скопје. Сандер Сагосен и Штефан Вајнхолд и дефинитивно не патуваат за Скопје.

И двајцата беа позитивни на коронавирус и ги пропуштија последните средби на Кил, а сега стана јасно дека и за утрешниот натпревар нема да бидат подготвени.

Ова е голем хендикеп за противникот, но и шанса за Вардар да го нападне германскиот великан и да слави победа, по онаа во 2018 година.

Дуелот утре, започнува со почеток од 20-45 часот. Билети сеуште има во слободна продажба.