Wednesday ,28 October 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Мечот, Кил-Вардар можете да го проследите на Арена Спорт 3
Мечот, Кил-Вардар можете да го проследите на Арена Спорт 3

Мечот, Кил-Вардар можете да го проследите на Арена Спорт 3

Вечерва со почеток од 19:00 часот, Европскиот Шампион гостува во Германија кај екипата на Кил, во рамките на 11.коло од најсилната група Б од Лигата на Шампионите.

Вчера известивме дека Македонската телевизија нема да врши пренос од гостинските натпревари на Вардар во Лигата на Шампионите. Денешниот меч кој ќе се одигра во „Шпаркасе Арената“ ќе можете да го проследите со директен пренос на Арена Спорт 3.

После десет одиграни кола, Вардар со 9 освоени бодови се наоѓа на 6.место во групата, додека прва е екипата на Кил која има 16 бодови.