Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Одново да му дадеме голема поддршка на Вардар
Одново да му дадеме голема поддршка на Вардар

Одново да му дадеме голема поддршка на Вардар

РК Вардар 1961 продолжува со настапите во Лигата на шампионите. По одличниот старт двете победи и ремиот на гостински терен против Елверум, вардарци во среда одново ќе бидат домаќини, овој пат на тимот на Монпелје од Франција.

Овој дуел ќе биде супер можност за вардарци кои играат во одлична форма, да стигнат до уште една голема победа и со самото тоа да останат на првата позиција на табелата. За да победи Вардар, ќе треба да има и голема поддршка од трибините, како на дуелот со Алборг. За сите оние кои немаат сеуште обезбедено билети, истото можат да го сторат во секое време. Дојдете во сала во среда да му дадеме голема поддршка на Вардар кон уште една победа издвојувана – заедно.

Билети можете да набавите ТУКА.