Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ЛИНК ЗА СЛЕДЕЊЕ ВО ЖИВО НА ДУЕЛОТ ВАРДАР – ПИК СЕГЕД
ЛИНК ЗА СЛЕДЕЊЕ ВО ЖИВО НА ДУЕЛОТ ВАРДАР – ПИК СЕГЕД

ЛИНК ЗА СЛЕДЕЊЕ ВО ЖИВО НА ДУЕЛОТ ВАРДАР – ПИК СЕГЕД

Денес,  РК Вардар за последен пат во оваа шампионска генерација  од 20-00 часот,  ќе одигра меч од ЕХФ Лигата на Шампионите. Дуело во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје против Пик Сегед е  прв меч од четвртфиналната фаза од Лигата на шампионите.

Тие кои немаат  билети за натпреварот, истиот може да го следат во живо на овој ЛИНК.