Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дуелот Келце-Вардар од 8.коло во ЛШ, е прогласен за меч на неделата
Дуелот Келце-Вардар  од 8.коло во ЛШ, е прогласен за меч на неделата

Дуелот Келце-Вардар од 8.коло во ЛШ, е прогласен за меч на неделата

Следен предизвик за црвено-црните во лигата на Шампионите е гостувањето во Унгарија. Вардар како гости во 5.коло игра против  Веспрем. Следи пауза поради ЕХФ-неделата, потоа ќе се доигра останатата половина од мечевите предвидени за есенскиот дел.

Нашето гостување во  осмото коло, кај  полскиот Келце е прогласено за натпревар на неделата според медиа тимот на ЕХФ.

Мечот против избраниците на Душебаев во  салата „Легионово“ е закажан за  16 ноември со почеток во 18-00 часот. Како и секогаш дуелите на овие два тима кои имаат европски пехари во витрините носат жесток тек, многу борба и неизвесност.