Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Одложениот дуел РК Прилеп – Вардар Јуниор ќе се игра в вторник
Одложениот дуел РК Прилеп – Вардар Јуниор ќе се игра в вторник

Одложениот дуел РК Прилеп – Вардар Јуниор ќе се игра в вторник

Дуелот од машката Супер лига кој претходно беше одложен  помеѓу РК Прилеп и Вардар Јуниор доби нов термин за одигрување. Овој натпревар од 15. коло   ќе биде одигран во вторник на 13 март.

Мечот помеѓу овие два тима  беше одложен поради тоа што нашиот ривал, РК  Прилеп имаше финансиски тешкотии и беше прашање дали воопшто оваа пролет ќе ги продолжи игрите во овој шампионат. Потоа проблемите беа решени во жолто-црниот тим па беше јасно дека ќе играат во лигата. Прилеп е домаќин на овој дуел  кој е закажан со почеток од 19-00 часот.