Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Вардар Јуниор гостува кај Струга
Вардар Јуниор гостува кај Струга

Вардар Јуниор гостува кај Струга

Младиот сениорски црвено-црн колектив, Вардар Јуниор во рамки на 4.коло од Супер лигата ќе биде гостин. Тој гостува кај екипата на РК Струга во истоимениот град, мечот се игра во сабота ,28.септември со почеток во 14-00 часот.

Овој дуел е важен за момците на Петрушевски Стојан и Манасков Пепи, бидејќи голема е веројатноста и Струга да биде дел од плеј-аут сегментот каде се пренесуват бодовите од меѓусебните дуели. По три кола ние немам бодови, а стружани имаат само еден зад своето име. Дуелот во салата „Тими“ во Струга ќе го судат Спаско Ќаев и Глигор Ќаев.