Friday ,22 March 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Според Балкан Хендбол дефинитивно Милосављев ќе го замени Штербик
Според Балкан Хендбол дефинитивно Милосављев ќе го замени Штербик

Според Балкан Хендбол дефинитивно Милосављев ќе го замени Штербик

 Дејан Милосављев, cрпскиот ракометен репрезентативен голман ќе биде замената за Арпад Штербик. Младиот голман ќе го наследи ракометниот ветеран помеѓу стативите  на голот на македонскиот и европски првак Вардар, според објавата на најпознатиот и најинформираниот  ракометен веб-сајт на балканот,  Балкан Хендбол

Голманот на РК Партизан  има 22 години, ќе се приклучи на вардарци  налето, а во Скопје ќе работи со тренерот на голмани на Вардар, Дејан Периќ, со кого веќе соработуваше во српската сениорска репрезентација во 2015 година. Интересен факт е дека  пред   Партизан најдобриот млад голман на Србија го носеше дресот на Југовиќ, тимот од каде што почна блескавата кариера на Арпад  Штербик. Во Скопје го очекува друг српски голман,  Страхиња Милиќ-Џамбо кој исто така  е поранешен голман на српскиот тим РК  Партизан.