Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Младинците на Рк Вардар со максимален учинок,по првиот дел од сезоната.
Младинците на Рк Вардар со максимален учинок,по првиот дел од сезоната.

Младинците на Рк Вардар со максимален учинок,по првиот дел од сезоната.

Младинците на Рк Вардар предводени од тренерот Стојан Петрушевски имаат максимален ефект од 6 победи во исто толку натпревари во младинската лига.

1 коло:Рк Вардар-Рк Преспа 2010 35:19

2 коло:Рк Прилеп 2010-Рк Вардар 23:29

3 коло:Рк Вардар-Рк Охрид 2013 36:13

4 коло:Рк Метрополист спорт-Рк Вардар 17:22

5 коло:Рк Вардар-Рк Пелистер 25:13

6 коло:Младост јуниори-Рк Вардар 18:32

Младинците на Вардар го бранат трофејот од првенството,освоен минатата сезона.

03.12.2014

Leave a Reply